Ове године у периоду од 21. до 24. маја Техничка школа Ваљево била је домаћин 12. међународног удружења Балкан Јуниор. У оквиру овог пројекта, учествовале су екипе из осам земаља: Србијe, Румунијe, Словенијe, Хрватскe, Севернe Македонијe, Црнe Горe, Боснe и Херцеговинe и Турскe. Поред ових осам школа, имали смо и ревијалну школу из Анкаре.
Такмичење је организовано из области мехатронике, а тема задатка била је "Израда система за наводњавање на соларни погон". Ученици одељења III-5, смер Техничар мехатронике, Никола Јеремић и Данило Крстић, заједно са својим менторима, Јеленом Стојановић и Алексом Живковић, освојили су прво место. Друго место освојила је екипа из Црне Горе, а треће место освојила је екипа из Северне Македоније.
Ово такмичење представља одличну прилику за дружење, размену знања и сарадњу младих из различитих земаља.



Техничка школа Ваљево